Вхід


Вы можете восстановить пароль либо зарегистрироваться если еще не проходили регистрацию.
Або увійдіть через
Нас уже:
1
8
1
8
2

Онлайн журнал для мам

Як навчити дитину читати за методикою Глена Домана

Обучение чтению: методика Гленна Домана

Книги американського лікаря-фізіотерапевта Глена Домана стали поштовхом до поширення ідеї раннього розвитку малюків. Вони були написані на основі багаторічного досвіду роботи і стали бестселерами. Одна з найвідоміших методик Домана – навчання дітей читати.
 
Традиційно знайомство зі світом книг і знань для дитини починається з освоєння букв і складів. Однак Глен Доман пропонує пропустити цей проміжний етап і відразу перейти до слів. Методика передбачає, що батьки – перші вчителі дитини – можуть розпочати вчити дитину читати практично з пелюшок. Звичайно ж, у формі захоплюючої і динамічної гри.
 
Обучение чтению: методика Гленна Домана

Як навчити дитину читати за методикою Глена Домана

Маленька дитина бачить написане, проте ще не може інтерпретувати значення слів. Але якщо одночасно показувати картку зі словом і озвучувати його, то поступово малюк механічно запам'ятає, що воно означає. Через деякий час дитина зможе самостійно освоїти закони читання за тим самим принципом, за яким почала розуміти усне мовлення.
 
Глен Доман рекомендує проводити перші уроки читання вже з шести місяців. Для цього можна купити або самостійно виготовити картки зі словами. Слова повинні бути написані великими (7,5 см у висоту) друкованими літерами червоного кольору. Поступово зменшуйте розмір шрифту і змініть колір на чорний. Перші слова повинні бути добре знайомі малюкові. Використовуйте іменники: члени сім'ї, одяг, частини тіла, предмети дитини, її улюблені страви.
 
Навчання читання побудоване за принципом від простого до складного. Спочатку малюк вивчає слова, потім поєднання слів, прості і складні речення, після чого переходить до книжок.

Обучение чтению: методика Гленна Домана

Як навчити дитину читати по Доману

Перший день. Продемонструйте дитині по черзі п'ять слів, кожне – по 5-10 секунд. При цьому чітко вимовляйте те, що написано на картках. Після уроку підбадьорте малюка обіймами або поцілунком. Протягом дня повторіть показ карток двічі.
 
Другий день. Необхідно показати вже знайомі картки і додати п'ять нових. Проведіть шість коротких занять, демонструючи кожен набір по три рази.
 
Третій день. Тепер потрібно додати ще 5 незнайомих слів для заучування і провести дев'ять міні-уроків.
 
Четвертий і п'ятий дні. За цей час у словнику малюка має накопичитися 25 слів, яких вистачить на 15 демонстрацій.
 
Шостий день. Це новий етап, на якому слід додати п'ять нових карток і одночасно прибрати по одному слову з кожного вивченого набору.
 
Слід зазначити, що інтенсивність занять і кількість слів для вивчення можуть варіюватися з урахуванням настрою і стану здоров'я дитини. Після вивчення слів можна переходити до словосполученнь і речень.

Обучение чтению: методика Гленна Домана

Плюси методики Глена Домана

1. Навчання можна починати з перших днів життя дитини.
 
2. Уроки нагадують гру, після кожної демонстрації малюк отримує заохочення від батьків і позитивні емоції.
 
3. Пам'ять дитини активно розвивається, малюк зможе запам'ятовувати велику кількість нової інформації.
 
4. Ефективність методики Глена Домана доведена часом: багато вчених у дитинстві навчалися саме за цим методом.

Обучение чтению: методика Гленна Домана

Мінуси методики Глена Домана

1. Для уроків потрібно виготовити велику кількість карток, а це забере досить багато часу. Можна спростити завдання: купити або роздрукувати готові набори слів.
 
2. Займатися потрібно щодня, стежити за правильною заміною вже вивчених слів. Це може стати проблемою для батьків, які ходять на роботу.
 
3. Активним дітям важко всидіти на місці і зосереджено дивитися на картки. Багато малят норовлять помацати і спробувати на зуб демонстраційні матеріали.
 
4. У початковій школі дитина може відчувати деякі труднощі, оскільки не вчилася читати по складах.
 
Методика Глена Домана спрямована на заучування слів, а не окремих букв. У навчанні задіяні зорова і слухова пам'ять. Цей метод принесе свої плоди, якщо батьки будуть приділяти достатню кількість часу заняттям і підготовці до них. Навчання за Доманом рекомендується поєднувати з іншими методиками раннього розвитку.
 
Підготувала Катерина Василенкова

 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. Ви можете зареєструватись, увійти на сайт вгорі, або увійти за допомогою соціальних мереж:

Войти через loginza

Коментарі

До даної статті поки немає коментарів. Станьте першим!