Вход


Вы можете восстановить пароль либо зарегистрироваться если еще не проходили регистрацию.
Или ввойдите через
Нас уже:
1
8
1
5
6

Ознаки комп'ютерної залежності у дитини

 

Зазвичай комп'ютерна залежність найбільш чітко проявляється у дітей у віці 9-10 років. Але вжити необхідних заходів щодо запобігання її розвитку важливо саме в дошкільному та молодшому шкільному віці, поки інтерес до комп'ютера не став для дитини серйозною проблемою.

Хоча, як показує практика, навіть в дошкільному віці діти можуть розвинути залежність від віртуального світу, граючи на приставці, планшеті або смартфоні годинами. На жаль, реальність така, що це відбувається все частіше.

Види комп'ютерної залежності 

Комп'ютерну залежність можна умовно розділити на два види – інтернет-залежність і ігрову.

У більшості випадків саме ігрова залежність більш поширена в ранньому дитячому віці, а інтернет-залежність – в більш старшому.

Перед батьками постає дилема: якщо повністю забороняти дитині користуватися комп'ютером, серед інших дітей вона буде почуватися «білою вороною». Але якщо дозволяти дитині грати постійно, без правил і обмежень, сподіваючись, що «саме пройде», то інтерес до комп'ютера може перерости в серйозну залежність.

Ознаки комп'ютерної залежності у дитини

1. Дитина втрачає інтерес до інших занять і захоплень, весь свій вільний час прагнучи провести перед екраном комп'ютера або з гаджетом в руках.

2. Спілкування з іншими дітьми починає зводитися тільки до обговорення віртуального світу.

3. Відбувається поступова втрата контакту з батьками. Дитина все менше прагне до спілкування, взаємозв'язок стає поверхневим.. Відповіді на питання носять формальний характер, спостерігається ухилення від довірчих розмов.

4. Дитина починає обманювати, намагаючись будь-якими способами збільшити час перебування у віртуальній реальності.

5. Малюк приховує, скільки насправді часу провів перед комп'ютером.

6. На будь-які обмеження, пов'язані з комп'ютером, планшетом або смартфоном залежна дитина реагує нервово, сильно переживає, злиться, грубить, може плакати.

7. Спостерігається втрата контролю над часом, проведеним перед екраном.

8. Залежна дитина пропускає прийоми їжі, в іншому випадку – їсть біля комп'ютера або з гаджетом в руках.

9. Дитина вже з ранку починає просити подивитися мультики або пограти в гру.

10. Після поверненню зі школи насамперед включається комп'ютер.
 

Якщо ви помічаєте якісь з цих ознак у дитини важливо обов'язково звернути на це увагу і негайно вжити необхідних заходів. А краще заздалегідь вивчити все, що пов'язано з темою екранної залежності, щоб допомогти дитині розвинути здорове ставлення до комп'ютера, планшета або смартфона.

Подготувала Мар'яна Чорновіл

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи. Вы можете зарегистрироваться, войти на сайт вверху, либо авторизоваться, используя свой аккаунт в социальных сетях:

Войти через loginza

Комментарии

К данной статье пока не добавили комментариев. Будьте первым!