Вход


Вы можете восстановить пароль либо зарегистрироваться если еще не проходили регистрацию.
Или ввойдите через
Нас уже:
1
8
1
5
0

Онлайн журнал для мам

Як правильно здавати аналіз сечі

Загальноклінічне дослідження сечі в лабораторії призначається лікарем для об'єктивної оцінки стану здоров'я людини як в рамках первинної діагностики (незалежно від передбачуваного діагнозу), так і в профілактичних цілях. 

Сеча – біологічна рідина, у складі якої з організму виводяться кінцеві продукти обміну речовин. Урина складається з «зайвої» рідини, від якої позбувається тіло, щоб підтримати водний баланс, солей та інших хімічних сполук. 
 
При деяких проблемах зі здоров'ям склад сечі змінюється, а при інфекціях сечостатевої системи в рідині виявляються мікроорганізми. Всі виявлені відхилення від норми лабораторія вносить в бланк з результатами, який пацієнт отримує після аналізу. Зверніть увагу на сінево відгуки, Лабораторія регулярно приймає участь у зовнішніх системах оцінки якості.
 

Підготовка до здачі аналізу сечі 

 1. Напередодні здачі аналізу рекомендується не вживати овочі та фрукти, які можуть змінити колір сечі (буряк, ревінь, спаржа, морква, апельсини, хурма, чорниця тощо); гостру і солону їжу, копченості, маринади, прянощі, мед.
 2. За день до збору сечі необхідно утриматися від вживання алкоголю, емоційних і фізичних навантажень. походу в лазню чи сауну.
 3. Напередодні перед збором сечі для аналізу необхідно відмовитися від прийому уросептиків і препаратів, що містять антибіотики.
 4. Воду перед здачею аналізу слід вживати в звичному об'ємі (1,5-2л на добу).
 5. Скорегувати результат аналізу не в кращу сторону може дієта.
 6. У разі якщо ви приймаєте полівітамінні комплекси або інші різні медпрепарти, про це слід повідомити лікаря, оскільки деякі лікарські препарати здатні в урині змінювати концентрацію речовин, а це може привести до неточного, а іноді й до неправильного діагнозу.
 7. До збору сечі потрібно виключити статеві стосунки протягом 12 годин.
 8. Не рекомендується здавати аналіз сечі протягом 5-7 днів після цистоскопії та жінкам під час менструації.
 
  

Як здавати загальний аналіз сечі 

 1. Для дослідження збирається тільки ранкова сеча, безпосередньо після пробудження. Бажано, щоб протягом 6 годин до збору не було сечовипускання. При відсутності такої можливості взяття сечі для дослідження необхідно здійснювати не раніше 4 годин після останнього сечовипускання. 
 2. Перед збором сечі слід провести гігієнічний туалет зовнішніх статевих органів під душем, але без використання засобів з антибактеріальним і дезинфікуючим ефектом.
 3. Чоловікам при сечовипусканні необхідно повністю відтягнути шкірну складку і звільнити зовнішній отвір сечовипускального каналу. Жінкам розсунути статеві губи. 
 4. Сеча збирається в спеціальний пластиковий контейнер (можна придбати в аптеках). Контейнер стерильний, не вимагає попередньої обробки і повністю готовий до використання. 
 5. Багато лабораторій вказують на те, що для загального аналізу збирається середня порція сечі за схемою: почати сечовипускання в унітаз; через 2-3 секунди підставити контейнер для збору аналізу (не торкаючись тіла); після наповнення контейнера на 2/3 або 3/4 обсягу продовжити сечовипускання в унітаз. Потім слід щільно закрити контейнер кришкою. 
 6. Зібрана сеча повинна бути доставлена ​​в лабораторію протягом 1-2 годин. Транспортування сечі повинно проводитися тільки при плюсовій температурі.
Слід зауважимити, що діагноз ніколи не визначається виключно на підставі загального аналізу сечі. Одні й ті ж показники можуть відповідати різним захворюванням, тому в самостійних спробах розшифрувати загальний аналіз сечі немає сенсу.
Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи. Вы можете зарегистрироваться, войти на сайт вверху, либо авторизоваться, используя свой аккаунт в социальных сетях:

Войти через loginza

Комментарии

К данной статье пока не добавили комментариев. Будьте первым!