Вход


Вы можете восстановить пароль либо зарегистрироваться если еще не проходили регистрацию.
Или ввойдите через
Нас уже:
1
8
1
4
9

Онлайн журнал для мам

Яка різниця між КТ зубів і панорамним знімком зубів

Більшість пацієнтів знайомі з рентгенологічним дослідженням зубів, яке можна зробити в будь-якій стоматології. Візуалізація зубів є часто використовуваним методом діагностики, який використовується лікарями не тільки для діагностики стоматологічних патологій, але і для контролю якості та ефективності надання медичної допомоги.

Під час візуального огляду лікарем у роті пацієнта доступно лише близько 40% зуба, інші 60% приховані навколишніми тканинами. Крім того, навіть видима частина зуба може мати приховані порожнини. Стоматологічна візуалізація зуба дозволяє стоматологу отримати більш повну картину зуба, яка невидима неозброєним оком при огляді ротової порожнини.

Але, як відомо, стоматологія не стоїть на місці. І крім цільових стоматологічних зображень, існують більш сучасні та набагато інформативніші методи дослідження – ортопантомограма (OPTG або панорамне зображення) та комп’ютерна томографія (КТ), які є найважливішими етапами комплексної діагностики в стоматології. Варто зазначити, ціна КТ зубів трішки вища за вартість ОПТГ, але й функції цих досліджень значно відрізняються.

Ортопантомограма (ОПТГ або панорамне зображення) - це загальне рентгенівське зображення зубів, яке представляє картину в одній площині. OPTG зображає загальну візуалізацію зубів, каналів та кісткових тканин. Панорамне зображення візуалізує стоматологу такі показники:

 • наявність невидимих порожнин ;

 • анатомія зубів;

 • якість пломбування кореневих каналів;

 • рівень кісткової тканини;

 • якість прилягання коронок;

 • будову щелеп і розташування зубів при плануванні протезування і т. д.

Що дає комп'ютерна томографія (КТ) щелепи пацієнта

Комп'ютерна томографія, надаючи тривимірне зображення, дозволяє стоматологу оцінити:

 • наявність / відсутність запалення на коренях зубів;
   
 • точну форму і структуру кореневих каналів з усіма їх гілками і анатомічними особливостями до майбутнього ендодонтичного лікування (особливо при наявності звивистих кореневих каналів);
   
 • точну, повну анатомію коренів зубів, поміщених в таких значащих структур, як верхньощелепні пазухи і нижнечелюстной нерв;
   
 • оцінити обсяг кісткової тканини і її щільність з виміром всіх необхідних параметрів в частках міліметра до планової імплантації зубів.

Ми перерахували лише найбільш суттєві нюанси, що дають можливість виявити такі типи досліджень, як панорамні знімки та комп’ютерна томографія. Під час консультацій пацієнтів ми завжди підкреслюємо, що ортопантомограма та КТ не виключають одне одного, а доповнюють одне одного. Наприклад, якість прилягання коронок на КТ може бути спотворена наявністю самих коронок та деяких пломб, тому в цьому випадку найкраще підходить панорамне зображення. В даний час для оцінки наявності сполук у коренів зубів, наявності та розміру кіст або гранульом більш інформативною є комп'ютерна томографія. Але необхідність процедури визначає стоматолог, виходячи з конкретної клінічної ситуації, тож панорамний знімок зубів в Києві варто робити після консультації з лікарем.

Обидва тести необхідні перед імплантацією, оскільки вони дають повну картину як для хірурга-імплантанта, так і для ортопеда, який займається протезуванням на імплантатах.

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи. Вы можете зарегистрироваться, войти на сайт вверху, либо авторизоваться, используя свой аккаунт в социальных сетях:

Войти через loginza

Комментарии

К данной статье пока не добавили комментариев. Будьте первым!