Вход


Вы можете восстановить пароль либо зарегистрироваться если еще не проходили регистрацию.
Или ввойдите через
Нас уже:
1
8
1
3
6

Перший прикорм дитини: коли і як правильно починати

Кожну маму немовляти хвилює питання щодо введення прикорму. Це невичерпна тема для обговорення, адже все дуже індивідуально. На питання, що найчастіше задають мами дитячим лікарям, відповідає Тетяна Володимирівна Швець, лікар педіатр вищої категорії.

— Тетяно Володимирівно, що означає поняття «прикорм» і для чого він водиться в раціон дитини?

— Прикорм – це відмінні від грудного молока або його аналогів за консистенцією та хімічним складом продукти, що з'являються в раціоні малюка в період від 4-6 місяців до року. Вони вводяться, коли психологічний та фізіологічній розвиток немовляти вимагає додаткових джерел енергії. За умови, що дитячий уже організм готовий сприймати не тільки рідку однорідну їжу, а й харчування більш складне с боку перетравлення і засвоєння.

— А з якого віку точно можна вводити прикорм? Чи є різниця для дітей на грудному і штучному вигодовуванні?

— З того часу, як з'явилися адаптовані молочні суміші, в педіатричній практиці не віддають перевагу більш раннім термінам введення прикорму, як це було раніше. Молоко тварин, що є сировиною для виготовлення такого харчування, переробляється за спеціальними технологіями. І на виході суміші за хімічним складом, наскільки це можливо, наближені до жіночого молока. З урахуванням цього, вік введення прикорму може бути різним, незалежно від того на якому вигодовуванні знаходиться дитина – грудному, змішаному чи штучному. Головне, щоб малюк був до цього фізіологічно і психологічно готовим. Ця тема розкрита тут https://mamako.ua/blog/7-12-misyatsiv/kogda-nachinat-pervyy-prikorm-rebenka/

— Як мамі визначити, що її дитина готова до першого прикорму?

Тут нічого складного немає, адже існують оціночні критерії, за якими визначається готовність немовляти до нового етапу харчування.

Фактори, що вказують на готовність дитини до введення прикорму

Психологічні

 • З'являється харчовий інтерес.
 • Це значить, що в дитини сформоване правильне ставлення до їжі. А втрата харчового інтересу провокує поганий апетит у подальшому.

Фізіологічні

 • Поступово згасає виштовхувальний рефлекс – дитина перестає виштовхувати язичком все, що потрапляє їй до ротика.
   
 • Малюк сидить – нехай і з підтримкою.
   
 • Вага від народження зросла в 2 рази – це є сигналом про приріст м'язової маси.
   
 • Прорізуються зубки – вже є або намічаються.

Звертаю увагу, що фахівці виділяють два підходи до введення прикорму:

 • педіатричній – введення різних продуктів виконується строго з урахуванням вікових груп;
   
 • педагогічний – знайомство з новими продуктами проходить через мікродози для розвитку харчового інтересу.

Звичайно педіатричний підхід все менше використається в сучасній педіатрії, адже вкрай важливим є психологічна готовність дитини до сприйняття нової їжі.

— Яких помилок найчастіше припускаються мами при введені нових продуктів

 1. Годування неправильним харчуванням. Невідповідні продукти вводяться занадто рано через недостатню кількість грудного молока. Дитина не готова до фруктів, соків, м'яса.
 2. Годування силоміць. Дитину спонукають їсти, розважаючи мультиками, телефоном, умовляннями, будь чим, аби тільки нагодувати. Такий підхід не принесе користі.
 3. Не стимулюється харчовий інтерес. Годування одними і тими ж звичними продуктами на протязі тривалого часу призводить до зниження харчового інтересу.

— Тетяно Володимирівно, можете коротко розповісти схему першого прикорму

Якщо коротко, то черговість така: починають с овочів, далі йдуть каші, потім фрукти, а після вже в раціоні з'являється щось білкове – м'ясо чи кисломолочна продукція. І в залежності від реакції дитини, далі настає черга риби та хлібобулочних виробів.

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи. Вы можете зарегистрироваться, войти на сайт вверху, либо авторизоваться, используя свой аккаунт в социальных сетях:

Войти через loginza

Комментарии

К данной статье пока не добавили комментариев. Будьте первым!