Вхід


Вы можете восстановить пароль либо зарегистрироваться если еще не проходили регистрацию.
Або увійдіть через
Нас уже:
1
8
1
8
2

Як боротися з післяпологовою депресією

Послеродовая депрессия: как бороться
 
Здавалося б, з появою на світ малюка кожна мама повинна бути щасливою, проте це не завжди так. У багатьох жінок, які народили, на зміну радості швидко приходять негативні емоції.
 
Це трапляється через зниження рівня гормонів після пологів, що в свою чергу впливає на стан нервової системи жінки. Зазвичай емоційний спад триває не більше декількох днів, але іноді він затягується надовго та переростає в післяпологову депресію.
 
Послеродовая депрессия: как бороться
 

Ознаки бебі-блюзу

Вживаючи слово «депресія», насправді ми часто маємо на увазі поганий настрій і самопочуття, втому і дратівливість. Це трапляється із двома третинами жінок, які щойно стали матерями.  
 
Такі почуття особливо турбують на 3-5 день після пологів і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. Це стан так званого бебі-блюзу (післяпологового блюзу), який помилково плутають з післяпологовою депресією.  
 
До симптомів бебі-блюзу відносять плаксивість, надмірну сентиментальність, часом пригнічений настрій, дратівливість, тривогу, а також розлади сну. Післяпологовий блюз не є патологією, не впливає на здатність мами доглядати за немовлям і не потребує лікування, бо з часом просто проходить.  
 
Послеродовая депрессия: как бороться

Симптоми післяпологової депресії

Післяпологова депресія часто з'являється вже через кілька місяців після пологів внаслідок тривалого бебі-блюзу. Її симптомами є ті ж, що і під час післяпологового блюзу. 
 
Мама постійно в пригніченому настрої, не отримує задоволення від занять, які раніше приносили їй радість, знижується апетит, з’являється відчуття втоми і сонливість, порушується концентрація уваги. Іноді навіть можуть виникати думки про суїцид.  
 
Стан післяпологової депресії перешкоджає нормальному догляду за дитиною, адже мама не в змозі створити для малюка сприятливу психологічну атмосферу.
 
Послеродовая депрессия: как бороться

Як боротися з післяпологовою депресією

1. Складіть розклад зустрічей з друзями і родичами та намагайтеся його дотримуватися. Частіше спілкуйтеся з ними по телефону − ізоляція може посилити післяпологову депресію.  
 
2. Раціон харчування мами повинен бути збалансованимя Якщо у вас поганий апетит,  їжте легкі страви протягом дня. Можете дозволити собі вживати улюблені страви частіше, але уникайте алкоголю і кофеїну.
 
3. Регуляно гуляйте на вулиці з дитиною у візочку або слінгу, робіть це якомога частіше впродовж дня. Рухайтеся, адже постійне помірне фізичне навантаження допоможе підняти вам настрій.  
 
4. Намагайтеся проводити більше часу на сонці, йдіть на прогулянки вдень і залишайте вікна вдома не заштореними.
 
5. Попросіть рідних допомогти вам з приготуванням їжі, залучіть їх до інших побутових справ.  
 
6. Відпочивайте і спіть якомога більше часу − втома тільки збільшує депресію.  
 
Послеродовая депрессия: как бороться
 
7. Щоб впоратися з післяпологовою депресією якомога швидше, беріть участь в обговореннях соціальних груп підтримки,. Відвідуйте форуми молодих мам, тематичні блоги, проводьте час з іншими батьками на дитячому майданчику, під час очікування прийому педіатра, в басейні, на заняттях раннього розвитку малюків.  
 
8. Не намагайтеся приховати свій настрій, навпаки, діліться своїми турботами з людьми. Що більше разів ви це зробите, то легше вам стане на душі.
 
9. Не зривайтеся на чоловікові, навіть якщо він робить щось не так. Не забувайте: найближча для вас людина також має обов'язки по догляду за малюком. Розкажіть йому про свій емоційний стан − і він обов'язково вас підтримає.  
 
10. Якщо ви помітили в собі ознаки післяпологової депресії, зверніться за кваліфікованою допомогою до психіатра або психотерапевта. Вони допоможуть впоратися з хворобою. 
 
Післяпологова депресія починається сильним занепокоєнням, постійним напруженням і тривогою. Часто її плутають з бебі-блюзом − схожим за симптомами, але безпечним станом організму молодої мами. Щоби впоратися з післяпологовою депресією, жінці необхідно дотримуватися декількох правил, насамперед, звернутися за медичною допомогою до фахівця.
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. Ви можете зареєструватись, увійти на сайт вгорі, або увійти за допомогою соціальних мереж:

Войти через loginza

Коментарі

До даної статті поки немає коментарів. Станьте першим!