Вхід


Вы можете восстановить пароль либо зарегистрироваться если еще не проходили регистрацию.
Або увійдіть через
Нас уже:
1
8
1
5
6

Переваги та недоліки спільного сну з малюком

 
Прихильники «класики» виступають за спільний сон з дитиною, в той час як мами-консерватори наполягають на окремому ліжечку для немовляти. Розгляньмо переваги та недоліки спільного сну з дитиною.
 
Проблема спільного сну з дитиною досить актуальна. Більшість дітей люблять спати з батьками та починають вередувати, коли їх кладуть у дитяче ліжечко. Вони плачуть та намагаються протестувати усіма способами. Але є ті, які звикають спати окремо. Деякі малюки вже через тиждень сплять у своєму ліжечку, іншим потрібні місяці, щоби звикнути. Іноді ж привчити до колиски взагалі не вдається. Чи варто класти дитину спати в окремому ліжечку?
 

Переваги спільного сну з немовлям

1. Поруч з мамою дитина краще спить, задовольняє особисту потребу в тактильному контакті (позитивно впливає на розвиток дитячої ЦНС), відчуває себе комфортно, впевнено і безпечно.
 
2. Під час спільного сну мамі не доводиться вставати з ліжка багато разів за ніч, виймати дитину з колиски, потім укладати на місце. Дитина не прокидається повністю, їсть уві сні, її не потрібно колисати після годування − це економить мамі сили. Дитина може не прокидатися, щоб поїсти, але мама під час годування обов'язково повинна прокинутися.
 
Під час годування, особливо в перші 6 місяців життя малбка, мамі необхідно не просто уві сні підсунутися до дитини і дати їй груди, а прокинутися і контролювати, як та смокче, дочекатися закінчення годування, вкласти маля на бік для запобігання аспірації шлункового вмісту, самій відсунутися – лише після цього можна знову засинати.
 
3. Можна вчасно обійняти, погладити, пригорнути до себе, якщо малюк прокидається. 
 
4. На думку фахівців, спільний сон матері і дитини стимулює оптимальну кількість вироблення молока. Консультанти з грудного вигодовування часто радять матусям, які мають труднощі з лактацією, спати разом з дитинкою.
 

Недоліки спільного сну з малюком

1. Деякі діти краще сплять з мамою, інші − постійно відчувають поруч запах молока, всю ніч просять їсти. Від постійного смоктання дитину мучить відрижка, кольки і шлункові розлади, а від цього малюк спить гірше.
 
2. Хоча історії придушення маленьких дітей мамами під час сну багато хто називає народними видумками, не варто про це забувати. Начебто і зрозуміло, що материнський сон інстинктивно дуже чуйний, однак ця чуйність може притуплятися, якщо мама взяла, наприклад, заспокійливий чи снодійний засіб або просто дуже сильно втомилася.
 
3. Важливо також враховувати, що в  ліжку спить і тато. Добре, якщо ліжко широке, а тато може на якийсь час відмовитися від інтимних стосунків вночі. В іншому разі він не тільки буде змушений тулитися десь на краю ліжка або біля стіни, але й може почуватися як дитина, яку «відклали» в інше ліжко. Буває й таке, що тато взагалі змушений переселитися, наприклад, в сусідню кімнату.
 
4. Багато батьків сплять поверхнево і неспокійно, коли дитина знаходиться в їх ліжку, а це не дає їм можливості повноцінно відпочити і відновити сили.
 
5. Спільний сон з батьками може сформувати у дитини потребу в постійній присутності дорослих, що в майбутньому може призвести до залежності. Звичка спати разом з мамою формується дуже швидко, а позбутися її не так просто.
 
6. Спільний сон перешкоджає дитині засинати і спати на самоті. Згодом може виявитися, що батьки будуть змушені завжди спати з малюком, всупереч своїм планам і можливостям.
 
7. Після того, як малюк почав повзати, потрібно або ставити бортики-обмежувачі на ліжко (але дитина досить скоро навчиться їх долати), або «пильнувати», щоби маля не прокинулося і не намагалося виповзти з ліжка.
 

Як уникнути нещасних випадків під час спільного сну з малюком

  • Якщо батьки курили або вживали алкоголь, заспокійливі чи снодійні препарати, малюка брати в ліжко не можна.
  • Постільна білизна має відповідати розмірам ліжка.
  • Матрац повинен щільно прилягати до спинки ліжка.
  • Важливо стежити, щоб поблизу обличчя дитини не було м'яких подушок та ковдри.
  • Між ліжком і стіною не повинно бути щілини, в яку дитина могла б провалитися.
 
Кожна мама найкраще знає і відчуває свою дитину. Хтось спокійно і терпляче привчає малюка спати в ліжечку, а хтось віддає перевагу спільному сну. Найкраще в такому разі прислухатися до материнського інстинкту та знайти рішення, яке влаштує всіх членів родини: маму, малюка і тата.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. Ви можете зареєструватись, увійти на сайт вгорі, або увійти за допомогою соціальних мереж:

Войти через loginza

Коментарі

До даної статті поки немає коментарів. Станьте першим!