Вхід


Вы можете восстановить пароль либо зарегистрироваться если еще не проходили регистрацию.
Або увійдіть через
Нас уже:
1
8
1
5
0

Чи потрібно зціджувати грудне молоко

Фахівці всього світу зійшлися на думці, що немає необхідності в зціджуванні, якщо грудне вигодовування протікає організовано і правильно. Але бувають винятки, коли зціджування молока дійсно необхідно. Зціджене грудне молоко можна зберігати в спеціальних контейнерах або пляшечках, заморожувати і використовувати для годування малюка.

Поговоріть з лікарем, щоб отримати професійні поради з грудного вигодовування та рекомендації, в якому випадку зціджування необхідно, а коли - просто бажано.

Коли необхідно зціджувати грудне молоко

1. Переповнення грудей. Таке трапляється з мамами в перші дні після пологів, поки налагоджується лактація. Молочні залози виробляють більше молока, ніж потрібно дитині. У цьому випадку рекомендується зцідити залишки. Малюка прикладають до грудей на першу вимогу, але якщо такої можливості немає, потрібно зцідити молоко, але не повністю, а тільки поки груди не стануть м'якими. Крім того, повністю зціджувати груди не можна в перші дні після пологів, тому що чим більше молока зцідити, тим більше його прибуде. Як правило, нормалізація лактації відбувається в перший тиждень після пологів.

2. Дитина не може смоктати груди. Якщо малюк народився недоношеним, слабким або з якимись захворюваннями, він не відразу може нормально смоктати груди. З цієї причини годування грудним молоком легше організувати за допомогою зціджування. Адже з пляшечки молочко саме ллється, а щоб висмоктати його з маминих грудей, потрібно докласти зусиль.

3. Мама змушена ненадовго відлучитися. У такій ситуації мама перед виходом зціджує молоко для того, що б в її відсутність дитину погодували з ложечки або пляшечки.

4. Зціджувати молоко іноді доводиться в тому випадку, якщо у мами з'явилися тріщини на сосках. Вона не може годувати грудьми через біль, а з тріщин витікають крапельки крові. В такому разі потрібно годувати зцідженим молоком доти, поки тріщинки не загояться.

5.Зціджувати молоко потрібно й тоді, коли виникає закупорка молочної протоки. Ділянка молочної залози стає твердою, горбистою, хворобливою, цю ділянку треба зцідити, звільнити від молока.

6. Слід створити запас зцідженого грудного молока. Наприклад, мама знає, що через деякий час їй потрібно буде відлучитися від дитини надовго (виїхати здавати сесію, лягти в лікарню або почати прийом лікарських препаратів, несумісних з грудним вигодовуванням і т.п.). У такому разі, мамі потрібно заздалегідь почати зціджувати і заморожувати певну кількість молока кожен день. Так, до моменту розлуки з малюком накопичиться певний запас.

Якщо малюк добре смокче молоко і набирає вагу, груди залишаються м'якими та без ущільнень, а мама не відчуває дискомфорту, додаткові зціджування не потрібні.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. Ви можете зареєструватись, увійти на сайт вгорі, або увійти за допомогою соціальних мереж:

Войти через loginza

Коментарі

До даної статті поки немає коментарів. Станьте першим!