Вхід


Вы можете восстановить пароль либо зарегистрироваться если еще не проходили регистрацию.
Або увійдіть через
Нас уже:
1
8
1
8
2

Онлайн журнал для мам

Як відучити дитину брехати

Как отучить ребенка врать

Усі батьки можуть зіткнутися з дитячою брехнею. Зовсім маленькі діти не вміють лукавити або брехати − їх відразу ж видають жести, міміка і поведінка. 

Але коли дитина дорослішає, вчиться приховувати і маскувати свою брехню більш уміло, у неї може з'явитися звичка брехати, що в подальшому дорослому житті створить безліч проблем. Тому батьки повинні привчити дитину говорити правду, починаючи з раннього віку.
 
Как отучить ребенка врать

Чому дитина бреше батькам

Насправді, є не так багато причин, чому малюк починає брехати. Необхідно навчитися їх розрізняти, щоб зрозуміти, звідки у дитини з'явилася потреба обманювати, а це допоможе швидше з’ясувати неприємну ситуацію.  
 
Обман-фантазія. Мама і тато повинні розуміти, що більшість дітей брешуть несвідомо. У ранньому віці малюк вчиться мріяти і фантазувати, часто в його уяві з'являється свій вигаданий світ, про який він хоче вам розповісти. Дитина абсолютно щиро вірить у те, що ведмедик щось бурмоче йому на вухо, а з'їсти морозиво дозволила бабуся.
 
Обман-захист. На відміну від обману-фантазії, обман-захист є свідомою брехнею дитини, яка хоче уникнути покарання за слова чи вчинки. Наприклад, малюк розбив тарілку в дитячому садку, але коли ви намагаєтеся з'ясувати це, він розповідає, що винен зовсім інший хлопчик. Обман-захист з’являється тоді, коли у дитини є багато заборон, порушення яких може спричинити надто суворе покарання.  
 
Обман-хвастощі. Малюки можуть піти на такий обман, якщо усвідомлюють, що не виправдовують батьківських очікувань. Діти чудово відчувають, коли мама або тато ними незадоволені. Якщо дитина стверджує, що вихователька в садочку дуже хвалила його малюнок, а потім з'ясовується, що це був листок друга, не слід вважати, що ваш малюк бреше просто так. Адже брехуни-хвальки − це недохвалені діти, які не впевнені у власних силах.
 
Как отучить ребенка врать

Як відучити дитину брехати 

Зіткнувшись з дитячим обманом, більшість батьків поспішають покарати маленького брехунця, сподіваючись, що той більше не говоритиме неправду. Однак робити цього не можна − дитина, яка боїться покарання, тільки замкнеться в собі, навчиться ще більше хитрувати і виправдовуватися.   
 
Є багато дієвих способів, завдяки яким дитину можна відучити говорити неправду. Вони спрямовані на побудову спокійних і довірчих стосунків між батьками і дитиною, в яких для обману місця немає.
 
Как отучить ребенка врать
 
1. Насамперед, батьки не повинні обманювати самі, навіть якщо ви щось пообіцяли дитині, але не змогли виконати, слід пояснити, чому так вийшло, і пообіцяти якнайшвидше виправити ситуацію. 
 
2. Якщо малюк збрехав, варто розібратися, чому ж він це зробив без будь-яких звинувачень і погроз. Дитина набагато швидше розповість правду, якщо ви будете розмовляти з нею спокійно і привітно.
 
3. Бесідуйте частіше про те, чому одні люди обманюють, а інші − ні. Поясніть малюкові на  прикладах з життя, що брехня тільки погіршує ситуацію, а правда все одно рано чи пізно з’ясується.   
 
4. Можливо, варто переглянути принципи заохочення і покарання дитини, подумайте, чи не занадто ви строгі з малюком, або, може, його надмірно опікують у сім'ї. Якщо це так, дайте йому більше свободи, частіше хваліть і захоплюйтеся його досягненнями.
 
5. За допомогою гри можна наочно пояснити малюкові, що говорити неправду − це погано. Наприклад, можна домовитися, що він буде правдивим зайчиком, а ви − хитрою лисичкою. Після цього запропонуйте обміняти обгортку з-під шоколадки на його нову іграшку. Скажіть, що обгортка гарна, а іграшка йому абсолютно не потрібна. Дитину напевно не влаштують такі умови обміну.  
 
Маленькій дитині необхідно пояснити, що брехня − це не спосіб вирішення усіх проблем. Якщо вона хоче щось зробити або отримати, слід чесно і відкрито сказати про це. Пам'ятайте, що найголовнішим прикладом для дитини є саме батьки, адже від того, наскільки відверті між собою члени сім'ї, залежить її поведінка в суспільстві.
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. Ви можете зареєструватись, увійти на сайт вгорі, або увійти за допомогою соціальних мереж:

Войти через loginza

Коментарі

До даної статті поки немає коментарів. Станьте першим!