Вход


Вы можете восстановить пароль либо зарегистрироваться если еще не проходили регистрацию.
Или ввойдите через
Нас уже:
1
8
1
3
6

Іграшки для розвитку дрібної моторики рук дитини

Дрібна моторика – скоординовані дії м'язової, нервової, зорової та кісткової систем при виконанні точних і дрібних рухів пальцями і кистями рук і ніг. Особливу важливість отримує її формування у дітей в ранньому віці, без якої вони потім не зможуть адаптуватися в житті. 

Дрібна моторика рук взаємодіє з такими вищими властивостями свідомості, як увага, мислення, логіка, координація, спостережливість, зорова пам'ять, мова.

У цій статті ми представимо вашій увазі перелік популярних іграшок для гармонійного розвитку дитини, метою яких є тренування навичок дрібної моторики у дітей з раннього віку.

Слингобусы

Слінгобуси

Слінгобуси – це не тільки стильний аксесуар для мами, що годує груддю, але водночас і розвиваюча іграшка для дитини з самого народження. Всім відомо, що малюки постійно намагаються чимось зайняти свої рученята, так чому б не зацікавити їх корисним заняттям. 

Слінгобуси – це чудовий спосіб розвитку дрібної моторики дитини, концентрації уваги та допитливості. За допомогою яскравої іграшки-прикраси у малюка розвивається і тактильна чутливість, адже матеріал намистин може відрізнятися.

Игрушки-шнуровки

Іграшки-шнурівки 

Найпростіші шнурівки призначені для дітей у віці від 1 до 1,5 років. Такі іграшки розвивають дрібну моторику рук, тренують посидючість і точність окоміру, удосконалюють координацію рухів. У процесі гри покращується гнучкість кистей рук і зміцнюються пальчики, що дуже важливо для підготовки маленької ручки до письма.
 
Деревянные пирамидки

Дерев'яні пірамідки

Пірамідки – незамінні іграшки для розвитку дитини перших трьох років життя. Ці прості забавки допомагають розвивати дрібну моторику, логічне мислення, освоювати нові форми і розміри, співвідносити поняття «більше-менше», а також вивчати кольори і текстури.
 
Пірамідки, виготовлені з дерева, несуть в собі позитивну енергетику дерева – такі вироби приємні і теплі на дотик, а шорстка поверхня сприяє розвитку дотикових відчуттів.
Деревянные рамки-вкладыши

Дерев'яні рамки-вкладиші та пазли

Дерев'яні рамки-вкладиші та пазли – дитячі іграшки, які сприяють розвитку дрібної моторики рук, самостійності, уваги, цілісного сприйняття предмета, кмітливості, асоціативного і логічного мислення, а також допомагають у вивченні кольорів, форм та розмірів.
 
Малюк повинен заповнити отвори дошки різними елементами, підібравши за розміром, кольором або елемент картинки. Результатом гри можуть бути як просто зібрані в рамку фігури, так і більш складні композиції.
 
Пластилин

Пластилін 

Ліплення з пластиліну сприяє не тільки тренуванню дрібної моторики рук, але й розвитку мислення і уяви, покращує координацію рухів і концентрацію уваги. Також за допомогою пластиліну дитина інтенсивно розвиває гнучкість і рухливість своїх пальців.
 
Кубы-сортеры

Куби-сортери

Куб-сортер – цікава іграшка для раннього розвитку малюка. Дитина вчиться підбирати фігурки за формою і вставляти їх у відповідні отвори куба.
 
Завдяки таким забавам розвивається дрібна моторика пальців рук, а також проходить знайомство з геометричними фігурами та кольорами.
 
Мозаика

Мозаїка

Ігри з мозаїкою сприяють розвитку дрібної моторики, кмітливості, логічного мислення та творчих здібностей дитини, покращують координацію рухів і концентрацію уваги.
 
Однак мозаїку можна купувати малюкові не раніше, ніж йому виповниться один рік, що обумовлено наявністю дрібних елементів. Для найменших підійдуть мозаїки зі збільшеними фішками яскравих кольорів і дощечкою великого розміру. 
 
Купуючи іграшки для розвитку дрібної моторики, батьки вносять суттєвий внесок в розвиток дитини. Однак будь-які іграшки приносять мало користі, якщо малюк грається ними сам. Лише завдяки тісному взаємозв'язку дорослих і дитини вийде позитивний результат.

 
Підгототувала Мар'яна Чорновіл 
Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи. Вы можете зарегистрироваться, войти на сайт вверху, либо авторизоваться, используя свой аккаунт в социальных сетях:

Войти через loginza

Комментарии

К данной статье пока не добавили комментариев. Будьте первым!