Вход


Вы можете восстановить пароль либо зарегистрироваться если еще не проходили регистрацию.
Или ввойдите через
Нас уже:
1
8
1
3
9

Як правильно допомагати дитині робити домашнє завдання

 Домашнее задание

Шкільні роки – досить складний період у житті кожної дитини: насичена шкільна програма, обов'язки та відповідальність, а також щоденне виконання домашніх завдань. Школяреві перших класів, напевно, знадобляться поради, допомога та підтримка батьків.

У цій статті ми розкажемо, якою має бути атмосфера під час виконання домашніх завдань школярем, а також чим вона має відрізнятися від шкільної.
 
Перш за все, коли дитина вчить уроки вдома, не повинно бути шкільної напруженості. Малюк при бажанні може вставати з-за столу, походити чи зробити перерву. Батьки в ролі вчителів не ставлять оцінок. Вдома можна не встигати, не вміти, не знати, не розуміти, помилятися – ніхто не поставить незадовільну оцінку і не зробить запис в щоденнику.
 
Выполнение домашнего задания 

Як правильно допомагати дитині вчити уроки

1. Не примушуйте дитину вчити уроки відразу після повернення з навчального закладу. Нехай школяр пообідає, відпочине 1-1,5 години і тільки після цього приступає до роботи. Але при цьому не варто відкладати навчання на вечір, адже дитина буде вже втомлена.
 
2. Домашнє завдання школяр повинен виконувати самостійно. Адже в школі вчитель пояснює матеріал і вдома треба просто повторити пройдене. Але дитину треба запевнити: якщо виникнуть труднощі і виявиться, що на уроці було не все зрозуміло, ви обов'язково прийдете на допомогу.
 
Важливо аргументувати необхідність виконання домашніх завдань, але без матеріальних заохочень чи покарань. Аргументами можуть стати такі твердження: в школі буде легше впоратися з новим матеріалом, вивчений урок дасть можливість блиснути розумом в класі тощо.
 
3. Ніколи не робіть уроки за дітей! Якщо виникли складнощі, розберіться з незрозумілим матеріалом на прикладі схожих завдань, але все-таки інших. А те, що було задано вчителем, дитина повинна зробити сама. Інакше школяр дуже швидко зрозуміє, що всі незрозумілі завдання вирішують батьки, і не буде намагатися робити щось самостійно.
 
Ребенок делает уроки
 
4. Допоможіть дитині скласти робочий план. Для цього визначте, які предмети даються легше, а на які  – доводиться витрачати більше часу. Педагоги рекомендують виконувати завдання у порядку від простого до складного. В іншому випадку, виконуючи завдання, яке вимагає багато зусиль, дитина може так втомитися, що буде не в змозі виконати весь обсяг роботи. 

5. Виконання домашніх завдань побудуйте в стилі «уроки» і «перерви»: дитина вчить уроки 20-30 хвилин, а потім відпочиває хвилин 10. Під час перерв малюк може порухатися, перекусити чи випити води. З віком тривалість «уроку» збільшується.
 
6. Не можна робити уроки, коли працює телевізор чи грає музика. Дитина буде відволікатися на сторонні звуки, так що такі заняття великої користі не принесуть. Також подбайте про те, щоб на столі не лежали сторонні іграшки, які будуть відволікати увагу школяра.
 

 
7. Не підганяйте дитину – це заважає роботі, підсилює хвилювання і напругу.
 
8. Перевірте якість виконання завдання. Якщо є помилки – скажіть дитині про їх наявність, нехай спробує знайти і виправити їх самостійно. При цьому обов'язково знайдіть можливість похвалити дитину за витрачені сили і зусилля; відзначите будь-які, нехай навіть незначні успіхи!
 
9. Не забудьте похвалити школяра за зроблені уроки. Навіть найменший успіх дитини необхідно підкреслювати – це підсилює інтерес до навчання, окрилює на нові звершення, спонукає рухатися вперед.
 
Родители занимаются с ребенком
 
10. ГДЗ на shkolyar.info/gdz – це довідник, що містить готові рішення з відповідями на завдання та запитання, які отримують школярі в якості домашніх завдань з різних шкільних дисциплін.
 
Серед педагогів і батьків існує думка, що така література завдає шкоди навчанню школярів, оскільки більшість учнів не вникають в суть домашніх завдань, не вчать матеріал, що надається для них педагогами в школі, а лише списують готові відповіді.
 
Насправді такі довідники незамінні для батьків школярів, бо далеко не всі дорослі пам'ятають шкільну програму і не завжди можуть допомогти дитині у вивченні уроків. У таких випадках батькам просто необхідно озброюватися ГДЗ з різних дисциплін.
 
 
Підготувала Мар'яна Чорновил
 
Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи. Вы можете зарегистрироваться, войти на сайт вверху, либо авторизоваться, используя свой аккаунт в социальных сетях:

Войти через loginza

Комментарии

К данной статье пока не добавили комментариев. Будьте первым!