Ацетонемический синдром у детей: симптомы, причины, лечение
Сайт для родителей: топ-5 советов от детских психологов по воспитанию
Защита электрической розетки от детей
Ежик из носка или флорик своими руками
Как выбрать Лего для девочки
Основные конструкции детских кроватей
Как экономить семейный бюджет при покупке детских товаров
Как справиться с двойней или близнецами
Великі компанії намагаються спростити життя батьків після народження дитини і підтримати їх після виходу на роботу.

Постійні лікарняні, відпрошування з роботи, необхідність регулярного зціджування – незважаючи на всі ці незручності, ранній вихід на роботу для багатьох мам є життєвою необхідністю.

Великі компанії намагаються спростити життя батьків після народження дитини і підтримати їх після виходу на роботу. Давайте подивимось, що вони пропонують своїм співробітникам!

Ініціативи Baby-friendly великих компаній

1. American Express надає співробітникам, що щойно стали батьками, 20-тижневу оплачувану відпустку – навіть чоловікам! А жінкам – додатково від 6 до 8 тижнів на відновлення після пологів. Ці привілеї також розповсюджуються на сурогатних мам, прийомних батьків та навіть ЛГБТ-батьків.
2. Компанія Patagonia надає можливість жінкам, що годують грудьми, брати у відрядження не лише свою дитину, а й члена родини або няню з власного центру догляду за дітьми – і все за кошти компанії. Дитячий центр розташовано в самому головному офісі компанії – тож мами можуть відвідувати свою дитину протягом дня. А школярів привозять сюди після занять автобуси компанії.
3. Компанія Google відома своєю дружньою до батьків та малюків політикою. Вона має 4 власних дитячих центри, де виховуються маленькі «гуглята». Жінки після пологів отримують 18 тижнів відпустки, а батьки (включаючи чоловіків) мають 12 тижнів відпустки протягом першого року дитини, а ще - 500 доларів «дитячого бонусу».
4. Ви вже чули про круті безкоштовні обіди та безкоштовну пральню в офісі Facebook? Про батьків вони теж не забули. Співробітники, що щойно стали батьками отримують виплату в розмірі 4 тис доларів. А нещодавно Facebook вирішила ще й компенсувати плату за зберігання заморожених яйцеклітин у розмірі 20 тис доларів, якщо жінка лікується від безпліддя і проходить процедуру ЕКО.
5. В компанії SAS для дітей, що вчаться у коледжах, діє спеціальна програма стипендій, а молодші діти мають можливість проводити літо у власному дитячому лагері. Також діє програма фінансової допомоги батькам.

6. Коли стиліст та дизайнер, а ще й мати двох дітей Rachel Zoe дізналася, що п’ять її співробітниць невдовзі стануть мамами, вона зробила неймовірну кімнату для годування малюків у своєму офісі. Пізніше вона зізналася, що відкриття такої зони було одним із найкращих її бізнес-рішень!
7. Фінансова компанія Golden Sachs надає серйозну підтримку співробітникам з дітьми: 16 тижнів оплачуваної відпустки жінкам, що народили, усиновили та сурогатним мамам; лактаційні кімнати та послуги з догляду за дитиною як в офісі, так і вдома. Також у компанії є власна мережа Інтранет для батьків.
8. Компанія Arnold&Porter пропонує співробітникам, що є основними доглядачами за дитиною, 18 тижнів оплачуваної відпустки та 6 тижнів для неосновних. У офісі компанії у Вашингтоні діє власний дитячий центр. У батьків є можливість працювати не повний день, а 25 годин на тиждень – в цьому випадку їм сприяють в організації роботи на дому.
9. В компанії EY жінки, що годують, мають власного консультанта по лактації та доступ до спеціальних лактаційних кімнат, оснащених професійними молоковідсмоктувачами. Прийомні батьки отримують виплату 5 тис доларів за одну дитину та 1 тис доларів за другу. А ще всі батьки малюків отримують підтримку ексклюзивного коуча, що допомагає поєднувати роботу з батьківством.
10. Виробник еко-підгузків gDiaper надає батькам 6 місяців оплачуваної відпустки і пропонує гнучний графік роботи та можливість працювати з дому. А в офісах Портленду та Орегону вітається присутність малюків на ділових зустрічах.
11. Своїм співробітника, що вирішили стати прийомними батьками, компанія Abbott відшкодовує 20 тисяч доларів та надає 2 тижні оплачуваної відпустки. Мами, що годують, мають можливість підтримки з боку власного консультанта з лактації. Також компанія має власний дитячий садок повного дня та дитячий центр, де можна залишити дитину на день.

12. Всім відома компанія Johnson & Johnson надає мамам після пологів 17 тижнів сплачуваної відпустки, а батькам – 9 тижнів, причому не обов’язково брати усю відпустку одразу. Вагітні жінки та молоді мами протягом відпустки мають допомогу няні. А після виходу на роботу мами можуть скористатися одним з семи центрів з догляду за дитиною.
13. В компанії PriceWaterhouseCoopers діє спеціальна програма, за якою молоді мами об’єднуються в пари з досвідченими мамами для підтримки та допомоги. Компанія надає фінансову допомогу у догляді за дитиною, а батькам, що знаходяться у декретній відпустці надає можливість знаходитись у постійному контакті з колегами та організовує спеціальні заходи та тренінги, аби не «випадати» з життя.
14. Компанія General Mills не обмежує співробітників жорстким графіком роботи, а також надає можливість працювати віддалено. Компанія підтримує співробітників, які вирішили всиновити дитину, покриваючи витрати на оформлення у розмірі 10 тисяч доларів. Також в компанії діють власні ясла для малюків.
15. У Microsoft окрім програми виплат по догляду за дитиною діє програма підтримки усиновлення: щорічно компанія проводить ярмарок, присвячений цій тематиці. Також компанія має власну няню – на випадок, якщо молодим батькам буде потрібна її допомога.

16. Для Vodafone сплачувана 16-тижнева декретна відпустка – це база. Але компанія пішла ще далі, надавши мамам можливість працювати лише 30 годин на тиждень протягом перших 6 місяців після закінчення відпустки – отримуючи при цьому повну оплату.

Переклад статті зробила Дар'я Бурова, SMM куратор babysss.com