Открытка для мальчика своими руками «Джентльмен»
Ваш ребенок – вундеркинд?
Как приготовить полезную пиццу для детей
Раннее обучение иностранному языку: ТОП-5 мифов
Как экономить семейный бюджет при покупке детских товаров
Какие детские представления будут зимой
Характеристики одежды для детей Сarters
Как вызвать зубную фею
Сценарій новорічного свята допоможе виявити творчі здібності дітей і подарувати їм незабутні хвилини щастя.

Дед Мороз

Зал святково прибраний, у центрі зали розміщена ялинка, на ялинці засвічені вогні! Біля ялинки стоять діти у різних костюмах. На святі присутні: вчителі, учні, батьки, молодь.

Ведучий: А зараз, любі малята, на вас чекає справжній СЮРПРИЗ! Адже до нас на свято завітав… Ану ж бо, здогадаєтеся, хто? Там де він, завжди весело, там де він завжди сюрпризи та подарунки! Здогадалися, хто це? Звичайно ж, Дід Мороз! Давайте покличемо його по-святковому, по новорічному, голосно. Так як ви вмієте.
Під музику та аплодисменти дітей заходить Дід Мороз. Він обходить коло, махаючи рукою діткам, декому тисне руки. Далі стає по центру так, щоб його було добре видно усім діткам.
Дід Мороз: З Новим Роком вас, мої любі маленькі друзі і поважні дорослі! Нехай усі ваші найсолодші мрії збудуться! Нехай Новий рік принесе вам багато радості та приємних сюрпризів!
А сьогодні, малята, в такий святковий день я приготував для вас не тільки чудові подарунки та веселі ігри. Сьогодні буде дещо особливе! Ми вирушимо у казкову подорож на чарівному поїзді! Ану ж бо, підійміть руки, хто хоче стати мандрівниками! Ого, як багато бажаючих. Це дуже добре, адже це означає, що наша мандрівка буде справді веселою!
Дід Мороз (голосно, поважно): Увага! Увага! Чарівний поїзд вирушає зі станції «Новорічна». Пасажирів просимо зайняти місця.
Ведучі (помічники) закликають дітей ставати один за одним, кладучи тому, хто попереду, руки на пояс. Попереду Дід Мороз. Таким чином дітки разом утворюють «поїзд». Лунає музика. Нешвидким темпом Дід Мороз веде поїзд, трохи пританцьовуючи. Дітки обходять навколо ялинки (якщо коло навколо ялинки не утворюється, можна повести «поїзд» зигзагом). Музика стишується.

«Солодкі» конкурси

Дід Мороз (голосно, із захватом): Увага! Зменшуємо швидкість нашого чарівного поїзда. Попереду зупинка «Солодка»! Хіба ж можна її минути!
Діти стають на свої місця.
Дід Мороз (весело, із захватом): Ми знаходимося на «Солодкій» зупинці. Ану ж бо, підійміть руки ті, хто любить солодощі. Тоді ми зупинилися у правильному місці! Мені теж тут дуже подобається.
А якщо зупинка «Солодка», то і конкурси мають бути солодкими, чи не так? Отже, для першого «Солодкого конкурсу» мені потрібно 10 учасників. Ласуни та ласунки, гайда до мене!
«Солодкий конкурс»

Ведучими обираються 10 учасників. Дід Мороз називає різноманітні предмети чи продукти. Дітки повинні підскочити, якщо почують «солодке» і присісти, якщо слово «несолодке». Котрий з дітей виконає дію неправильно – вибуває.
Слова:
Шоколад
Лимон
Цукерка
Сніжинка
Ялинка
Сніговик
Шишка
Мороз
Морозиво
Джміль
Джем
Пиріг
Поріг
Печиво
Какао (список можна продовжити)
Дід Мороз (продовжує): Я бачу по очах, що тут зібралося багато справжніх солодкоїжок. Тому я приготував ще один солодкий конкурс. Зараз ми перевіримо вашу спритність і дізнаємося, хто швидше виготовить смачний шоколад.
Конкурс «Шоколадний»
Для участі у конкурсі потрібно 14 учасників (2 команди по 7 чоловік). 2 набори карток по 7 з буквою на кожній. З карток повинно складатися слово шоколад (картки можуть бути у вигляді яєць, можуть чіплятися, мов медалі, на шию). Завдання гравців – якнайшвидше стати в рядок так, щоб вийшло слово «ШОКОЛАД». На початку конкурса діти під музику водять хоровод (або просто танцюють, скакають), а по сигналу Діда Мороза, стають у рядки. Команда, яка швидше це зробить – перемогла.
Дід Мороз (весело): Ой, яка ж смачна ця зупинка «Солодка»! Хочеться тут бути і бути… Але на забуваймо, що нас чекають й інші цікаві пригоди. Тому пропоную зайняти свої місця у поїзді і продовжити нашу чарівну мандрівку. Всі готові? Тоді повний вперед!
«Іграшкові» конкурси (10 хв.)
«Поїзд» знову кружляє під музику навколо ялинки. Коли музика стихає, Дід Мороз оголошує.
Дід Мороз (голосно, поважно, із захватом): Здається, я бачу попереду наступну чудову зупинку. Овва! та це ж «Іграшкова» зупинка. Неймовірно! Давайте зупинимося хоч на хвилиночку. Я так люблю іграшки!
Всі стають на свої місця.
Так як у нас новорічне свято, то й іграшки на цій зупинці новорічні, а тобто ялинкові. Погляньте лишень, яка святкова сьогодні наша красуня-ялинка. Давайте її привітаємо! А зараз перевіримо, хто ж найуважніший та хто найбільше любить іграшки. Отже, конкурс «Іграшковий» Для нього потрібно 10 учасників.
«Іграшковий конкурс»
Помічники допомагають обрати 10 дітей (2 команди по 5). Всі вони стають біля ялинки і якийсь час розглядають її. Через хвилину, всі гравці повинні відвернутися спиною до ялинки. Потім кожна команда по черзі називає по пам’яті іграшку, яка була на ялинці. Повторювати іграшки не можна. Дід Мороз та глядачі слідкують, щоб іграшки, які називають команди дійсно були на ялинці. Та команда, яка останньою назве іграшку – виграла.
Дід Мороз (весело, грайливо): Я бачу, що на іграшки у вас відмінна пам’ять. А зараз пограємо у веселу гру і водночас перевіримо, як хто вміє наряджати ялинку. Я вам задаватиму питання. Якщо така річ може висіти на ялинці ви весело плещете в долоні і голосно кажете «Так». Якщо ж така річ не може висіти на ялинці, тупайте ногами і голосно вигукуйте «Ні!» Згода? Тоді починаймо.
Гра «Ялинка»
Дід Мороз читає віршик про ялинку, а всі глядачі повинні вигукнути «Так!» (якщо така річ може висіти на ялинці) і заплескати в долоні і «Ні» (якщо не може) і затупотіти ногами.
Текст гри «Ялинка»
Нумо, хлопчики й дівчата,
Хочете у гру пограти?
Слово «ТАК» чи слово «НІ» –
Дайте відповідь мені.
– Позолочені горішки?
– З огірками повні діжки?
– Серпантин і прапорці?
– Із сметаною млинці?
– Покривала й ковдри ватні?
– Зайченята шоколадні?
– Дощ блискучий, сніг із вати?
– Пальта, тапки і халати?
– Ополоники й каструльки?
– Різнокольорові кульки?
– Запашні медівники?
– А від бубликів дірки?
– Розвеселий сніговик?
– Хрін, цибуля та часник?
– Зірка промениста?
– В блискітках намисто?
– А з борщем смачним миски?
– Черевики й чобітки?
– Золоті та срібні шишки?
– Різні півники й мартишки?
– Розмальовані хлопушки?
– Простирадла та подушки?
– Крісла, стільчики, лопатки?
– Мармеладки, шоколадки?
– Дід Мороз у кожушку?
– Морква й буряки в мішку?
– В сріблі–золоті вершина?
– Справжня для прання машина?
– Рибки золотисті?
– Гірлянди іскристі?
Дід Мороз: Оце так повеселилися, оце так награлися! Ой, тут так весело, що ми мало не забули про наш чарівний поїзд. Вирушаємо далі? Адже попереду стільки цікавого!
«Загадки» від Діда Мороза
Діти знову утворюють «поїзд». Коли музика стихає, Дід Мороз оголошує.
Дід Мороз (голосно, поважно): Увага! Увага! Попереду бачу зупинку «Загадкову». Я не можу не зупинитися, адже я обожнюю різні сюрпризи і загадки.
(продовжує) На цій зупинці нас чекають різноманітні загадки. Давайте покажемо, які ми кмітливі і розгадаємо їх геть-геть усі!
Загадки:
З неба він летить, кружляє,
Біло землю застеляє
В Новий Рік чарує всіх:
Ну звичайно, білий … (сніг).
Він – не лялька й не людина,
На снігу стояти звик
В нього ніс – смачна морквина,
Хто це? Звісно … (сніговик)
Календар новий чіпляє,
І повсюди поспішає
У дванадцять на поріг
Відгадали? … (Новий Рік)
Прийшла до нас у хату,
На новорічне свято,
Прикраси начепила,
Гірлянди засвітила,
Деревце – дивинка,
Чарівна … (ялинка).
Гори снігу намела,
Новий Рік нам принесла,
Хоч тепла давно нема,
Чарівна пора – … (зима)
Він зимою спати звик,
Не святкує Новий Рік,
Має безліч голочок,
Це колючий … (їжачок).
Хто, надівши шубку білу,
У снігу ночує сміло
Має дуже куций хвіст,
Моркву та капусту їсть
Й часто носить у торбині
хліба доброго окрайчик?
Це малий пухнастий … (зайчик).
Хто приніс в дупло горішки,
Ще гриби і шишок трішки,
Як стрибне, не гнеться гілка.
Так, руда хвостата … (білка).
Щоб в мороз не бідувала,
Почепіть на гілку сала.
Жовтогруда, білолиця,
Гарна пташечка …(синиця)
Дід Мороз продовжує: Ви просто чудово впоралися із загадками! Молодці. На жаль, наша мандрівка завершується. Але не сумуйте, адже попереду на вас чекає стільки веселих свят і дарунків! До скорих зустрічей!
Дід Мороз прощається. Виходить під музику, махаючи дітлахам на прощання.

Автор Оксана Чорновіл
При копіюванні матеріалу прохання вказувати автора і джерело.