Как научить ребенка держать голову: советы
Обзор производителей детской обуви Польши
Как выбрать надувной матрас для дачи
Пасхальное оригами: подставки для яиц
Детская повязка с ярким цветком из органзы
Как красиво снять новорожденного самостоятельно
У ребенка слезятся глаза: причины
Как организовать поход с ребенком в театр
Гуляйте, годуйте, купайте саме тоді, коли ви вирішили. Ви здивуєтеся, наскільки швидко малюк прийме ці правила і буде їх виконувати.

Режим дня дитини в перший місяць життя в місяць складається з періодів годування, активності та сну. Притримуючись певного розпорядку дня, малюк звикає до черговості тих чи інших дій. Така систематизація в значній мірі полегшує життя дорослим.

Також правильно організований режим дня дитини в перший місяць життя впливає на самопочуття малюка та його подальший гармонійний розвиток. При налагодженому розпорядку дитина поводиться спокійно, проявляє активність і має хороший настрій.
На сайті EVA Blog ви знайдете багато корисних статей для батьків.

Поради щодо режиму дня малюка від EVA Blog

  1. Початок добового ритму прийнято вважати з першого годування. При цьому неважливо, коли воно відбулося – в 6.00 або в 7.00. Головне правило режиму годування дитини в перший місяць – дотримання одного і того ж часу щодня.
  2. Після годування дитина може спати протягом години. І в цей час необхідно погратися з малюком, щоб він не заснув. Для цього підійдуть брязкальця, спілкування, перемикання уваги на предмети. Через кілька днів ви побачите ефект від цих ігор. Поївши, малюк вже не буде прагнути відразу заснути. Він не спатиме до тих пір, поки не втомиться і тоді настане фаза сну.
  3. Відмовтеся від годування на вимогу. Якщо дитина їла годину тому, але знову, здається, голодною, запропонуйте їй пляшечку з водою. Можливо, малюк хоче не їсти, а пити. За статистикою, більшість новонароджених потребує 6-8 годувань на добу.
  4. Прогулянка в закритій колясці на свіжому повітрі – важлива складова режиму дня малюка в перший місяць життя. У перші дні не варто йти далеко від будинку, та й час перебування на вулиці повинен складати не більше 15 хвилин влітку при температурі повітря не вище + 30°C, і 10 хвилин взимку при температурі не нижче -3°C. Щодня збільшуйте тривалість прогулянок, поступово доводячи їх до 1,5-2 годин на день. У колясці малюк, швидше за все, задрімає, а свіже повітря пробудить здоровий апетит.
  5. У перший місяць свого життя немовля знайомиться з ще однією важливою процедурою – купанням. Режим купання також слід організовувати, починаючи з перших днів життя. Купати дитину краще у вечірній час.
  6. Виконуйте розпорядок дня новонародженого чітко за годинами. Гуляйте, годуйте, купайте саме тоді, коли ви вирішили. Ви здивуєтеся, наскільки швидко малюк прийме ці правила і буде їх виконувати.

Режим дня місячного малюка

06.00 – Перше годування
6:00 – 7:00 – Активність
7:00 – 9:30 – Сон
09.30 – Друге годування
9.30 – 10.30 – Активність
10.30 – 13.00 – Сон
13.00 – Третє годування
13:00 – 14:00 – Активність
14.00 – 16.30 – Сон
16.30 – Четверте годування
16:30 – 17:30 – Активність
17:30 – 19:45 – Сон
19:45 – Купання
20.00 – П'яте годування
20:00 – 21:00 – Активність
21.00 – 6:00 – Сон
23:30 – Шосте годування без пробудження дитини
Цей режим дня малюка за годинами в перший місяць життя – не обов'язковий для втілення життя батьків і немовляти, а лише приклад, за яким можна уявити, якими за тривалістю можуть бути фази сну і активності, перерви між годуванням.