Онлайн журнал для мам
Як вибрати приватний дитячий садок
Вибір приватного дитячого садка в теперішніх умовах хвилює багатьох батьків, адже переповненість державних садків – це доволі часте і повсякденне явище.
Приватний дитячий садок є ідеальним варіантом для малюка, якщо фінансовий аспект питання вас хвилює в останню чергу.
До хорошого джерела інформації можна віднести – «сарафанне радіо». Заздалегідь почніть збирати відгуки про дитячі садки на просторах Інтернету, знайомих, батьків «дитсадківців» на дитячому майданчику, в поліклініці чи в дільничого лікаря.
Як обрати приватний дитячий садок
1. Ліцензія на освітню діяльність
Ретельно вивчіть документи приватного дитячого садка і з’ясуйте, чи є у дошкільного закладу дозвіл на освітню діяльність. Також уважно ознайомтеся з договором, чи прописані в ньому необхідні умови, перелік послуг, порядок оплати, час перебування дитини в садку тощо.
2. Близкість від дому
Для деяких цей пункт не принцповий, але все ж для більшості батьків він лишається актуальним. Слід задуматися, як малюк сприйме щоденні виснажливі поїздки в громадському транспорті чи простоювання в заторах.
3. Загальний огляд дитячого садка
Обов’язково огляньте дитячий садкок: ігрову кімнату, дитячий майданчик, їдальню, чистоту приміщень. Заклад повинен заходитись на сприятливій території та мати хороший ремонт.
4. Меню дитячого садка
Ознайомтесь з приблизним меню дитячого закладу. Уточніть, чи змінюється воно в залежності від пори року. Чи можливо малюка годувати окремо, якщо він алергік чи має харчову непереносність чи неприязнь до певних продуктів ?
5. Програми та методики роботи з дітьми
Дізнайтесь,за якою розвиваючою програмою збираються в садочку навчати вашого малюка. Поцікавтесь, які заняття передбачені для дітей різного віку, і чи можна самостійно обирати направлення розвитку дитини.
6. Додаткові заняття
Попросіть розповісти про заняття, свята, музичні та спортивні дозвілля та персонал, який їх проводить. При наявності в дитячому садку багаточисленних додаткових занять (логіка, психологія, риторика, інформатика, раннє навчання читанню, письму, шахматами тощо ) ретельно зважте, чи дійсно так необхідні вашому малюку всі ці науки, чи від чогось є сенс відмовитись.
Досвідченими педагогами та психологами встановлено, що дитина «готова» для свідомого сприйняття великої кількості різноманітних «наук» і знань лише до 5-6 років і загальна кількість занять на протязі всього дня не повинна перевищувати 3-4, включаючи індивідуальні заняття.
7. Кваліфікація та професіоналізм робочого персоналу
Переконайтесь в кваліфікації та професійності педагогів, лікарів, психологів, які працюють в даному шкільному закладі. Керівництво приватного дитячого садка зобов’язане надати вам дану інформацію в повному обсязі.
8. Наявність медсестри
З’ясуйте, чи працює в садку медсестра, що входить в її обов’язки, графік її роботи, які профілактичні, оздоровчі і загартовуючі заходи проводяться.
- Чи є якісь додаткові платні послуги?
- Чи входить у вартість харчування ?
- Чи є погодинна оплата для неповного дня чи періоду адаптації ?
- Чи повертаються кошти за пропущені дні у разі хвороби чи за інших обставин ?
(6).jpg)
