Какой иностранный язык выбрать для ребенка
Как выбрать детский демисезонный комбинезон
Как выбрать домашний надувной батут
Интересные сюжетно-ролевые игры для детей
Стандартные виды детских спортивных комплексов
Обзор детской коляски Peg-Perego Culla Auto
Детская комната в стиле арт-деко
Как выбрать прогулочную коляску для зимы
Дотримання рекомендацій педіатра, в першу чергу режиму і техніки годування, дозволяє полегшити стан малюків при кишкових кольках.

Кольки – переймоподібні болі в животі у дитини, викликані спазмом м'язів кишечника. Кишкові кольки спостерігаються у 80% дітей в перші три місяці життя і в переважній більшості випадків є не патологією, а пристосуванням ШКТ до нових умов позаутробного існування.

Незважаючи на те що ці коліки значно погіршують самопочуття малюка, вони, як правило, не пов'язані з серйозними порушеннями стану здоров'я, який вимагає зверненння до лікарні, і носять тимчасовий характер.

Кольки виникають з різних причин: голод, холод, стрес, переляк, порушення мікрофлори кишечника, неправильне харчування мами в період лактації, неправильне прикладання до грудей, в результаті якого дитина наковтується повітря тощо.

Симптоми кольок до новонародженого

1. У більшості випадків дитячі кишкові кольки розвиваються у малюків старше 3 тижнів, виникають не рідше 3 разів на тиждень. В середньому напади кольок можуть тривати від 15 хвилин до декількох годин.

2. Напади кольок, як правило, з'являються ближче до вечора: дитина раптово стає неспокійною, періодично підтягує ніжки до животика, вигинається дугою, червоніє, плаче. Живік малюка роздутий, бурчить. Короткочасне полегшення настає після відходження газів або випорожнення.

3. При цьому в період між нападами дитина спокійна, розвивається відповідно до віку, у новонародженого зберігаються хороший апетит і темпи збільшення ваги.

4. Однак необхідно завжди пам'ятати про те, що виникнення кишкових кольок можуть спричинити і захворювання (лактозна недостатність, непереносимість білка коров'ячого молока, неврологічні хвороби, коротка вуздечка мови, анатомічні дефекти верхньої і нижньої щелепи), діагностувати і лікувати які повинен тільки лікар.

Профілактика кольок у новонародженого

1. Якщо дитина на грудному вигодовуванні, важливо правильно прикладати малюка до грудей, щоб він не ковтав повітря. Якщо ж малюк харчується штучними сумішами, можна використовувати антиколькові пляшечки (мають таку форму, яка не дає можливість заковтувати повітря) або антиколькові соски на пляшечки (зроблені таким чином, що повітря накопичується біля основи соски і йде в середину пляшки, а не в рот дитині).

2. Важливий момент – мамина дієта. Необхідно пам'ятати: все, що їсть мама, потрапляє в її молоко, і, відповідно, в кишечник дитини. Для профіклактікі кольок з дієти мами повинні бути виключені всі продукти, що сприяють підвищеного газоутворення: незбиране молоко, дріжджову випічку, свіжий хліб, дуже солодкі фрукти, овочі, що містять грубоволокнисту клітковину, бобові.

3. Між годуваннями викладайте дитини на животик на 7-10 хвилин. У діток, які багато часу проводять на животі, легше відходять гази і проходить випорожнення. Крім того, це положення сприяє зміцненню м'язів передньої черевної стінки, що також сприятливо позначається на перистальтиці кишечника.

4. Ще один важливий захід для профілактики виникнення кольок у новонароджених – дитячий масаж:

  • Легко погладьте животик дитини за годинниковою стрілкою (зробіть приблизно 10 обертів).
  • Потім по черзі згинайте-розгинайте його ніжки, притискаючи їх до живота (по 6-8 повторень на кожну).
  • Переверніть малюка на животик і зробіть кілька рухів, що погладжують з боків, над тазовими кістками, руху робіть у напрямку від живота до попереку - такий масаж допоможе також при запорах.
  • Для досягнення найкращих результатів робіть масаж після п'ятихвилинної грілки.

5. Існує безліч лікарських засобів для лікування та профілактики колік. Це про- і пребіотики, фіточаї з фенхелем, кропова вода, лікарські засоби: спазмолітики, сорбенти, препарати, які утилізують гази і т.д.

6. Не варто перетягувати животик дитини туго застебнутим підгузником, повзунками з щільною резинкою. У малюка, який ще не сидить і не ходить, м'язи черевного преса дуже слабкі і він не здатний тужитися, щоб позбутися від газів. Тому будь-які тугі резинки, пояски, які перетискають живіт, ускладнюють проходження їжі по кишечнику і відходження газів.

Кишкові кольки у новонароджених в більшості випадків проходять після 3-го місяця, рідше – після 4-6-го місяця. Молодим батькам слід запастися терпінням і зберігати емоційний спокій. Дотримання рекомендацій педіатра, в першу чергу режиму і техніки годування, дозволяє полегшити стан малюків при кишкових кольках.