Польза дневного сна для ребенка
Бисквитно-шоколадный торт для ребенка с фигурками из мастики
Маленький ребенок в доме: правила безопасности
Торт «Кукла Барби»: мастер-класс
Лучшие ткани для детского постельного белья
10 критериев выбора детской обуви
Обзор кукол Antonio Juan (Антонио Хуан)
Чем Astor School отличается от других школ
Ще не вирішили, як провести наступні вихідні? Приїжджайте в заповідник Асканія-Нова – легендарну «херсонську савану».

Ще не вирішили, як провести наступні вихідні? Приїжджайте в заповідник Асканія-Нова – легендарну «херсонську савану». Тут, серед залитих сонцем степів, можна зробити селфі з зебрами, помедитувати під столітнім грабом або обійняти кам'яну бабу.

Асканія-Нова – єдина в Європі зона цілинного типчаково-ковилового степу і найстаріший степовий резерват у світі. Майже на 12 000 гектарах панує особливе життя, аналогів якого в Україні (а може бути, і в світі!) немає.

На цьому сайті велика кількість інформаційних статей, багато фото та промо відео.

8 причин відвідати заповідник Асканія-Нова

1. Ефектні фони для селфі

Місцева рослинність здається одноманітною тільки на перший погляд. Насправді в Асканії можна зустріти понад 600 видів рослин – від рідкісних скіфських тюльпанів до степового мигдалю. Туристичний бум припадає на кінець травня, коли в степу зацвітає ковила.

2. Найстаріший зоопарк в Україні

У 1874 році потомствений дворянин Ф. Е. Фальц-Фейн створив «рай на землі» – зоосад, в якому тварини жили в умовах, максимально наближених до природних. Тільки тут можна побачити, як українські степи перетинає табун зебр, верблюди або зграйка антилоп!

Є й більш звичні нашому оку мешканці: зубри, лисиці, зайці, ховрахи і бабаки. У вольєрах живуть качки-мандаринки, козуари, страуси і ще безліч цікавих тварин.

3. Коні Пржевальського

Але найбільша гордість заповідника – це коні Пржевальського, єдиний підвид диких скакунів. Саме в Асканії-Нова їх вперше почали розводити в неволі. Сьогодні в світі налічується близько 2 тисяч таких коней, велика частина з них мешкає в Центральній і Середній Азії.

4. Ліс в степу

Посеред заповідника розташований атмосферне дендропарк. Для його створення обладнані артезіанські свердловини, побудована водонапірна башта і прокладена система ариків. Розлогі крони грабів, гінкго і тюльпанові дерева, зарослі диким виноградом гроти, доглянуті грунтові доріжки, – прогулянки у парковій зоні розслаблюють і заряджають настроєм.

6. Майже ручні павичі

Ці птахи – повноправні господарі зоопарку. Вони бродять всюди, залітають в чужі вольєри і не бояться підходити до людей. Вільно також живеться тут гусям, лебедям і журавлям..

7. Кам'яні баби

У заказнику ви побачите древню варту херсонських степів – справжнісіньких половецьких і скіфських кам'яних баб. Ці сакральні ідоли наділялися потужною силою – кочівники вірили, що баби оберігають воїнів і роблять землю родючою.

8. Чумацький шлях

Точніше, невелику його ділянку теж можна знайти в Асканії. Екскурсовод покаже вам, де 500 років тому чумаки їхали на волах за кримською сіллю, рибою і заморськими винами.

Як повідомляє tripmustgoon.com, екскурсійний сезон в заповіднику Асканія-Нова триває з 1 квітня по 10 листопада. У квітні можна застати первоцвіти, в травні в заповідник злітається безліч птахів, а з червня по вересень степ «дихає» неповторним південним жаром.